ČO VIEME & ROBÍME

Ctíme viac ako dvestoročnú tradíciu našej sklárne. Vieme skĺbiť staré remeslo s najnovšími technológiami a postupmi, aby sme vám ponúkli prémiovú kvalitu našich výrobkov. Našou víziou je udržanie tradičnej ručnej výroby bezolovnatého krištáľu na našom území v najvyššej možnej kvalite. Náš úspech stojí na kvalitnej sklovine, bezchybnom spracovaní a nadčasovom dizajne.

Ponúkame tak vlastný dizajn výrobkov, ako aj možnosť výroby podľa zadania zákazníka. Vždy poskytujeme komplexný prístup: od prvého nákresu výrobku cez výrobu formy, vzorovanie až po finálnu výrobu, balenie a expedíciu. Naša ponuka obsahuje najširšiu paletu farebného skla v celej Európe – celkom 16 odtieňov. Všetky výrobky z našej sklárskej huty zároveň vieme dekorovať rôznymi technikami – technikou pánty, diarytem, ​​zdobením drahými kovmi (zlato, platina) a ručným maľovaním. Rôzne techniky dekorovania je zároveň možné navzájom kombinovať.

PANTO

Táto technika využíva princíp leptania skla, ktoré nie je chránené voskom. Výrobok sa najprv ponorí do vosku, nechá sa vychladnúť a potom sa strojom zvaným guilloche do vosku vyryje požadovaný vzor. Nasleduje ponorenie výrobku do kyseliny, ktorá predtým vyrytý vzor vyleptá.  Potom sa vosk opäť odstráni a na výrobku zostane vyleptaný požadovaný dekor.

DIARYT

Ide o strojové brúsenie dekoru. Stroj má brúsny kotúč s diamantovou vrstvou pre čo najpresnejšie rytie a pod prúdom tečúcej vody vyrýva do skla požadovaný dekor.

ZDOBENIE DRAHÝMI KOVMI

Zdobenie drahými kovmi vykonávame 24-karátovým zlatom a platinou. Nanášanie zlata i platiny je vždy ručné.

ZDOBENIE MAĽBOU

Využívame tradičné maliarske postupy aj techniky, keď maliar ručne zdobí výrobky rôznymi druhmi farieb. Vznikajú tak prevažne kvetinové a ornamentálne dekorácie, často doplnené aj zdobením drahými kovmi.

DIZAJN NAŠICH VÝROBKOV

Cieľom sklárne je vytvárať jedinečné krištáľové diela vysokej kvality a originálneho dizajnu. Preto spolupracujeme s poprednými českými a zahraničnými sklárskymi výtvarníkmi a dizajnérmi. Vzájomná úcta k remeslu a k neobyčajným skúsenostiam vytvára medzi sklárskymi majstrami a výtvarníkmi jedinečnú symbiózu, z ktorej vznikajú nové nápojové a dekoratívne kolekcie nadčasového dizajnu a s jasným posolstvom pre budúce generácie.

Medzi významných výtvarníkov, ktorí so sklárňou spolupracovali, patrí napr. francúzsky dizajnér Jean-Marie Massaud, portugalský dizajnér Marco Sousa Santos či izraelský umelec žijúci v Paríži Arik Levy. Z českých sklárskych výtvarníkov a dizajnérov sú to predovšetkým Rony Plesl, štúdio Olgoj Chorchoj, Jiří Šuhájek, Lars Kemper & Peter Olah, architektonické štúdio Mimolimit a Lukáš Jabůrek.